mp3 pro všechny

Vítám Vás

odkazy

Green Day

Nový příspěvek

Informace o skupině Green Day

Green Day

 
 
Green Day
Původ: East Bay, Kalifornie
Období činnosti: 1989 - současnost
Žánr(y): Punk rock, Pop punk
Vydavatelství: Skene! Records
Lookout! Records
Reprise Records
Současní členové: Billie Joe Armstrong
Mike Dirnt
Tré Cool
Dřívější členové: Al Sobrante
Web: http://www.greenday.com
---  ???

Green Day je americká punkrocková skupina, kterou tvoří Billie Joe Armstrong (kytara a zpěv), Tré Cool (bubny) a Mike Dirnt (basa + pomocné vokály).

Historie

V roce 1987 založili kamarádi z dětství Billie Joe Armstrong a Mike Dirnt, oběma bylo tehdy 14 let, dvoučlennou kapelu Sweet Children. V té době ještě neznalí punkeři svou hudbou často vyhnali celé obecenstvo do dvaceti minut. S kapelou Sweet Children nahráli album 1,000 Hours (některé songy se později objevily na Kerplunku). V této době ovšem stále hráli po klubech asi pro 40 lidí, ale nějak se musí začít. A jak nabírali zkušenosti, jejich koncerty byly stále lepší a nakonec se lidem, především teenagerům, začaly líbit. Ti ovšem po koncertě nešli domů, ale dělali po městě zmatek. Green Day byli některými dospělými lidmi i zavrženi. Postupně však začali ubírat na jisté agresivitě, kterou do svých alb i vystoupení vkládali.

Mikea a Billieho Joea vyhodili ze školy a dá se říct, že i díky tomu potkali Tré Coola. Někdy v té době odchází dnes již bývalý bubeník Al Sobrante. Sweet Children přijmou Tré a definitivně změní název na Green Day (podle Billieho hlášky: Byl to jeden krásnej, dlouhej, prohulenej den). Vydají album 1,039 Smoothed Out Slappy Hours, které však nesklidí moc velký úspěch. Skupina to nevzdává a natáčí dál, až se jim roku 1994 podaří jeden velký počin s jménem Dookie (česky *sračky*). Toto CD se rychle stává platinovým a dělá z Green Day jednu z nejslavnějších punkových skupin. Následují alba Insomniac a Nimrod. Největší hit z alba je baladická Good Riddence (Time of your life), která říká že bychom měli žít život naplno. Poté následuje album Warning, které ale mezi fanoušky nebylo moc vřele přijato, kvuli jeměnějšímu stylu než je na předchozích albech. V roce 2001 bylo vydáno alum International Superhits, které zachycuje největší hity, které zatím byly nazpívány. V roce 2002 následuje album b-sides pojemnované Shenanigans. Album American idiot (2004)bylo velkým přelomem. Stali se jednou z nejlepších světových kapel. Hity bouraly hitparády a Green Day udělali celosvětové turné. Nejaktuálnějším albem je DVD/CD Bullet In A Bible (2005) a v současné době kapela znovu natáčí. Skupině byla v roce 2007 svěřena úvodní píseň v americkém animovaném filmu Simpsonovi ve filmu.

 Diskografie

gdd

Click to view full size image


Click to view full size image

saf

2540

8542

8520

130

55

44

548

4444

 

bndn

gr

ggg

Click to view full size image
Žádné komentáře
 
ahojky