mp3 pro všechny

Vítám Vás

odkazy

Frank Lero

Frank Iero

narozen: 31. října 1981 v New Jersey
pozice: kytarista, zpěvák

Celým jménem Frank Anthony Iero vyrostl stejně jako jeho spoluhráči ve městě Belleville ve státě New Jersey a je nejmladším členem kapely. Chodil na střední školu v Severním Arlingtonu a potom studoval Rutgers University, kterou ale nedokončil, protože se chtěl naplno věnovat hraní v My Chemical Romance.

V různých kapelách hraje stejně jako Gerard Way už od 11 let, maminka mu dovolila zkoušet v jejich sklepě. Hrál v Pencey Prep, Hybrid, Sector 12, I Am a Graveyard a Give Up the Ghost. V současnosti má kromě MCR ještě svojí kapelu Leathermouth a vydavatelství Skeleton Crew. Do MCR přišel poté, co se kapela rozhodla, že chce rozšířit svůj zvuk a mít tři kytary. Dvě písničky s nimi hrál už na prvním albu.

Frank byl jednu dobu spolubydlícím Mikeyho Waye. Nyní je zasnouben s Jamiou Nestor. Má rád čtení knih, mimo jiné sérii knih o Harrym Potterovi, a má spoutu tetování. Například na zádech má vytetováno "Keep the faith" a velkou Halloweenskou dýni, protože se narodil v den Halloweenu.

Nedávno Frank musel ze zdravotních důvodů odvolat svou účast na turné po Japonsku a Austrálii, zastoupil ho kytarista z Drive By. Frank obdivuje frontmana Green Day Billieho Joe Armstronga. Z jiných skupin poslouchá například Black Flag, American Nightmare, The Bouncing Souls nebo The Beastie Boys.

 
ahojky