mp3 pro všechny

Vítám Vás

odkazy

Gerard Way

Gerard Way

narozen: 9. dubna 1977 v New Jersey
pozice: zpěvák, autor textů

Celým jménem Gerard Arthur Way má skotský a italský původ. Poprvé začal zpívat ve čtvrté třídě, kdy hrál roli Petera Pana ve školním představení. Zpívat ho naučila babička, Elena Lee Rush, se kterou měl Gerard velmi blízký vztah. Také ho naučila kreslit a hrát.

Vyrostl ve měste Belleville ve státě Ney Jersey a už od mala ho zajímalo kreslení a komiksy. Jeho rodiče ho nepouštěli ven, protože bydleli v příliš nebezpečné čtvrti, a tak se věnoval kreslení a umění. V dětství ho začaly napadat myšlenky o smrti a uvědomil si, že všichni lidé, které má rád, zemřou. Vedlo to k jeho celoživotní posedlosti smrtí.

V různých kapelách hrál už od 11 let. V roce 1995 dokončil střední školu a nastoupil na School of Visual Arts in New York City, kde v roce 1999 obdržel bakalářský diplom. Gerard poté chtěl začít kreslit komiksy prodesionálně. Nabídl svůj vlastní komiks The Breakfast Monkey televizní stanici Cartoon Network, ale ti ho poslali ke dnu kvůli přílišné podobnosti s komiksem Aqua Teen Hunger Force, který zrovna běžel v televizi. Do roku 2001 pracoval v New Yorku jako animátor, pak ale přišlo 11. září a to změnilo Gerardovi život. Lidé padající z mrakodrapu v něm vzbudili touhu něco se sebou dělat a začít pomáhat lidem. Animátorství pověsil na hřebík a začal se víc zajímat o svět. Brzy poté založil skupinu My Chemical Romance, kde hraje se svým bratrem Mikeym.
Hraním v kapele se snaží pomáhat lidem, kteří stejně jako on trpí nebo trpěli depresemi a pocitem bezmoci. Gerard byl závislý na alkoholu, z čehož se dostal v roce 2004. Stále ale hodně kouří a pořád chodí na terapie.

Při natáčení alba The Black Parade si ostříhal a odbarvil vlasy, protože se chtěl podobat "Pacientovi", o kterém celé album je.

Gerard nyní pracuje na komiksu The Umbrella Academy. Z ostatních hudebních interpretů poslouchá Iron Maiden nebo Davida Bowieho a rád hraje World od Warcraft.¨

Fotečky

 
ahojky