mp3 pro všechny

Vítám Vás

odkazy

Ray Toro

Ray Toro

narozen: 15. července 1977 v New Jersey
pozice: kytarista, zpěvák, píše hudbu
Rymond Manuel Toro-Ortiz vyrostl v Ney Jersey v portorickém a portugalském sousedství. Byla to nebezpečná čtvrť, potloukali se tam dealeři a občas tam někdo našel mrtvolu. Rodiče mu nedovolovali chodit si ven hrát. Chodil na střední skolu Kearny a snažil se okouzlit dívku tím, že si strčil do nosu bonbóny, ale přilepily se a musel jít na ošetřovnu.

Na kytaru Raye naučil jeho starší bratr, který mu byl velkým vzorem. Koupil mu kytaru a naučil ho poslouchat Queen, Pink Floyd a Led Zeppelin. Krátce po skončení školy se Ray seznámil s Gerardem a Mikeym Wayem a spolu založili My Chemical Romance. Ray jinak punkrock moc rád nemá, poslouchá Iron Maiden a Ozzyho Osbourna. Pro MCR skládá většinu písní. Jeho kytarovými vzory jsou Randy Rhoads, Stevie Ray Vaughan, Slash (Guns N' Roses, Velvet Revolver), Jimi Hendrix, Kirk Hammett (Metalica), Brian May (Queen) a Jimmy Page (Led Zeppelin).

Ray si v únoru 2007 nechal na levou ruku vytetovat "SL" jako Stage Left, na znamení toho, že v kapele pokaždé hraje na levé straně. Je známý svým divokým afrem, které se mu jednou Mikey Way pokusil narovnat, vydrželo to jeden koncert.

 
ahojky